پشتیبانی واتساپ
ارتباط با ما از طریق واتساپ ×
سلام چه کمکی میتونم انجام بدم؟

روند صعودی نفت معکوس شد

روند صعودی نفت معکوس شد


روند صعودی نفت معکوس شد

قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه در واکنش به رشد بیش از حد ذخایر نفت آمریکا به روند نزولی روز گذشته ادامه داد و کاهش پیدا کرد.

به گزارش بورس تایمز،  بهای معاملات نفت برنت ۲۹ سنت معادل ۰.۷ درصد کاهش پیدا کرد و به ۴۲ دلار و ۳۴ سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۳۵ سنت معادل ۰.۹ درصد کاهش پیدا کرد و به ۴۰ دلار و دو سنت در هر بشکه رسید.

طبق گزارش موسسه امریکن پترولیوم، ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته ۱.۷ میلیون بشکه رشد کرد که بسیار بالاتر از ۳۰۰ هزار بشکه افزایش مورد پیش بینی تحلیلگران بود.

با این حال ذخایر بنزین و سایر سوختهای آمریکا کاهش پیدا کرد و خوش بینی نسبت به بهبود مصرف سوخت در نتیجه بازگشایی اقتصاد را برانگیخت. آمار رسمی بعدازظهر روز جاری از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر خواهد شد.

هر دو شاخص نفت برنت و وست تگزاس اینترمدیت روز سه شنبه در بالاترین حد حود از زمان سقوط قیمتها در اوایل مارس معامله شدند.

بهبود مصرف جهانی نفت و خروج اقتصادها از قرنطینه مقابله با شیوع ویروس کرونا و همچنین اجرای توافق کاهش تولید اوپک پلاس و کاهش اجباری تولید در خارج از این گروه به خصوص در آمریکا به بهبود قیمت‌های نفت کمک کرده است.

به گفته کازوهیکو سایتو، تحلیلگر ارشد شرکت فوجیتومی، با این حال بازار نگران رشد شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا مانده است.

طبق تحلیل رویترز، موارد جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در آمریکا در هفته منتهی به ۲۱ ژوئن ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده و و شمار قربانیان آمریکای لاتین روز سه شنبه از مرز ۱۰۰ هزار نفر عبور کرد.

بر اساس گزارش رویترز، انتظار می‌رود روند واردات نفت به چین که بزرگترین واردکننده نفت خام جهان است در سه ماهه سوم کندتر شود زیرا قیمتهای بالاتر نفت، تقاضای خرید این کشور را محدود کرده و از سوی دیگر، پالایشگاههای چینی نگران موج دوم شیوع ویروس کرونا هستند.

انتهای پیام

نظرات 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *