افزایش نرخ بیکاری کشورهای اسکاندیناوی

افزایش نرخ بیکاری کشورهای اسکاندیناوی


افزایش نرخ بیکاری کشورهای اسکاندیناوی

نرخ بیکاری در فنلاند و نروژ افزایش پیدا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بورس تایمزبه نقل از تریدینگ اکونومیکس، در ماه می، نرخ بیکاری در فنلاند با ۱.۶ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۰.۶ درصد رسیده است. طی این مدت شمار بیکاران در این کشور با ۴۶ هزار نفر افزایش به ۲۹۵ هزار نفر در ماه می رسیده است و در همین مدت، شمار افراد شاغل با ۹۶ هزار نفر کاهش به ۲ میلیون و ۴۹۰ هزار نفر رسیده است.
طی این مدت نرخ مشارکت با ۱.۳ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۶۷.۴درصد رسیده است و نرخ اشتغال با کاهش۲.۷ درصدی به ۷۰.۴ درصد رسیده است. نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله فنلاندی به ۳۹ درصد افزایش پیدا کرده که این نرخ ۹.۵ درصد بیشتر از رقم ثبت شده برای ماه قبل بوده است. متوسط نرخ بیکاری در فنلاند در بازه زمانی ۱۹۵۹ تا ۲۰۱۹ معادل ۶.۴درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به می ۱۹۹۴با ۱۹.۹ درصد و پایین‌ترین نرخ ثبت شده نیز متعلق به سپتامبر ۱۹۶۱ با ۰.۷ درصد بوده است.
در نروژ نیز نرخ بیکاری در سه ماهه منتهی به آوریل در شرایطی به ۳.۵ درصد رسیده است که در مقایسه با سه ماهه منتهی به ژانویه، نرخ بیکاری در این کشور ۰.۲ درصد کاهش یافته است. این نرخ بیکاری که پایین‌تر از برآورد قبلی کارشناسان است، کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور طی پنج سال اخیر نیز محسوب می‌شود.
طی این مدت شمار بیکاران نروژی با ۶۰۰۰ نفر کاهش به ۹۸ هزار نفر رسیده و این در حالی است که با افزایش ۱۲ هزار نفری شمار شاغلان، ۲ میلیون و ۷۱۷ هزار نفر در این کشور شاغل هستند.
متوسط نرخ بیکاری در نروژ در بازه زمانی ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۹ معادل ۳.۶۶ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به ژانویه ۲۰۱۶ با ۵.۱ درصد و پایین‌ترین نرخ ثبت شده نیز متعلق به اکتبر ۲۰۰۷ با ۲.۴ درصد بوده است.
انتهای پیام

نظرات ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...
ارسال پیام به ما از طریق واتس‌آپ